Odkryj piękno gór Stołowych 

Radków i okolice


Radków, to niewielka miejscowość turystyczna położona w najatrakcyjniejszej krajoznawczo i krajobrazowo grupie górskiej Sudetów - Górach Stołowych. Jest to miejsce występowania niezwykle bogatych form skalnych, szczelin, labiryntów, fantastycznych kształtów np.: grzybów, maczug, zwierząt i ludzi. Do najbardziej interesujących fragmentów tych gór należą: Błędne Skały, Szczeliniec Wielki i Mały, Wielkie Torfowisko Batorowskie, Skalne Grzyby i Radkowskie Skały. 

 W pobliżu znajduje się także wiele atrakcji turystycznych np.: kopalnia węgla w Nowej Rudzie, Twierdza Kłodzka, uzdrowiska (Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój i Duszniki Zdrój), ośrodek kultu maryjnego w Wambierzycach – nazywane często „ Śląską Jerozolimą”.

 Atrakcyjne i dogodne położenie ośrodka stanowi świetną bazę wypadową i znakomicie ułatwia zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej. Całą przepiękną panoramę okolic Radkowa możemy podziwiać z punktu widokowego na górze Guzowata. 

Dodatkowy atutem Radkowa jest zalew ze strzeżonym kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Mamy tu więc nie tylko możliwość korzystania z licznych szlaków górskich, ale w letnie dni możemy także wypocząć nad wodą. 
© Zielony Las Radków
Wykonanie:
NFHotel